Для майбутніх першокласників
Поради та орієнтири для небайдужих батьків від учителя початкових класів
ЗАГАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ДОШКІЛЬНИКА
Основними показниками розумового розвитку дошкільників є розвиток мислення, уваги, пам'яті, уяви. Діти в цьому віці відкривають для себе по новому оточуючий світ. Активно розвивається пізнавальна сфера та інтелектуальна сфера психології малюка. З вашою допомогою, шановні мами і тата, вашому малюку буде легко і цікаво переходити на новий шкільний етап розвитку.
МОВЛЕННЯ
МИСЛЕННЯ
Як навчати дітей життєвих навичок?
Їх не варто демонструвати за допомогою лекцій або підручників, їх можна навчати лише за допомогою прикладів, бесід, демонстрації та надання дитині можливостей застосовувати свої знання самостійно (зрозуміло, спочатку під вашим контролем). Після того як ви розповісте про навичку, покажіть дитині, як її застосовувати, дозвольте їй під вашим керівництвом попрактикувати це вміння кілька разів, а потім самостійно застосовувати дану навичку та вчитись на власних помилках.Тисніть на кнопку і читайте поради спеціаліста про важливі навички, які навряд чи навчать у школі.
ДОМАШНІ ОБОВ’ЯЗКИ.
ЯК СЛІД ЗАЛУЧАТИ ДІТЕЙ до РОБОТИ ПО ДОМУ
В родині необхідно, щоб у кожного її члена були свої обов’язки, у тому числі і у дітей. Діти, які регулярно роблять якусь роботу по дому, тим самим вчаться брати на себе якісь зобов’язання. Вони незабаром починають розуміти, що певна робота по дому лягає саме на їх плечі. Необхідно з дитинства привчати дитину до того, що всі обов’язки по дому повинні розподілятися між усіма членами сім’ї. Нижче наведено кілька стратегій стосовно того, як залучити дитину в роботу по дому.
-
Складіть список домашніх обов’язків для всіх членів сім’ї, в тому числі і дітей Якщо, раптом, Ваша дитина з якихось причин не виконала свою роботу , ні в якому разі не робіть це за неї. В результаті дитина зрозуміє, що її домашні обов’язки важливі для всієї родини.
-
Не покладайте на дитину одні й ті ж обов’язки по дому. Вони повинні
бути різними. Різноманітна робота допоможе дитині вивчити щось нове, набути нових навичок.
-
Ніколи не кажіть дитині, що вона щось зробила не так або погано
впоралася з роботою. Спокійно поясніть, як слід зробити ту або іншу роботу, а ще краще, перший раз зробіть цю роботу разом з малюком.
-
Просіть дитину виконати ту чи іншу роботу по дому перед грою,
до перегляду телевізора або виходу на прогулянку. Це буде мотивувати
дитину.
-
Діти, як правило, здатні зробити набагато більше, ніж ми їм доручаємо.
Тому бажано давати дітям кілька завдань. Чим старші діти, тим більше домашніх обов’язків вони повинні виконувати.
-
Постарайтеся зрозуміти, що більше підходить для Вашої дитини: їй
краще працюється одній або в компанії з іншими дітьми, їй більше подобається читати чи слухати, їй краще отримувати послідовну інструкцію чи вона любить самостійно підходити до вирішення проблем..
-
Постарайтеся враховувати особливості психології вашої дитини, її
характер,і вона буде більш охоче виконувати все, про що ви її будете просити.
-
Намагайтеся розподіляти великий обсяг роботи на кілька етапів.
Провідний український інтернет-проект «Розвиток дитини» пропонує батькам та вихователям план підготовки із спеціально підібраними завданнями, які допоможуть дитині в цікавій і невимушеній формі підготуватися до школи.Програма розроблена на 54 дні (9 тижнів). Кожен тиждень триває 6 днів і завершується улюбленим завданням для дітей – розмальовкою вихідного від навчання дня! Розпочати її виконання ви можете у будь який зручний для вас час, починаючи з першого дня першого тижня. Не перевантажуйте дитину, виконання завдань розраховано на 15-20 хвилин у день. Якщо дитина проявляє ознаки втоми, необхідно змінити вид діяльності, зробити перерву, а потім знову повернутися до роботи.
Щоб перейти до програми, клікніть на кнопку: